Estetyka

Ze względu na specyfikę dzisiejszych czasów bardzo dużą uwagę zwracamy na wygląd, kosmetykę, także w stomatologii. Nie chodzi już tylko o to, aby wyleczyć/uzupełnić brak zęba, ale żeby uzupełnienie to, było jak najbardziej estetyczne i żeby idealnie komponowało się z własnymi zębami.
Stomatologia estetyczna przenika więc obecnie do wielu głównych dziedzin stomatologii, takich jak stomatologia zachowawcza, periodontologia, protetyka, chirurgia, implantologia oraz ortodoncja.

Stomatologia estetyczna to:

 • licówki – to cienkie nakładki, coś w rodzaju „tipsa” na paznokciach. Mogą być wykonane z materiału kompozytowego bądź z porcelany. Przyklejane są do powierzchni zęba po wcześniejszym, nieznacznym, jego oszlifowaniu lub też bez szlifowania. Licówki stosuje się głównie u pacjentów, którzy chcą zmienić kształt zębów,  poprawić ich wygląd, zamknąć „przerwy” między zębami.Zastosowanie licówek uwarunkowane jest niedużym zniszczeniem zębów własnych.

  Licówki kompozytowe – wykonane z materiału stosowanego również do wykonywania wypełnień w zębach.
  Licówki ceramiczne (porcelanowe) – wykonane z porcelany w laboratorium techniki dentystycznej.

  Licówki porcelanowe są trwalsze i bardziej estetyczne od tych wykonanych z kompozytu. Przezierność oraz odbijanie światła licówek porcelanowych jest niemal taka sama jak naturalnej tkanki zęba.
  Więcej w dziale Protetyka

 • wybielanie zębów – naszym gabinecie stosujemy wybielanie nakładkowe (domowe wybielanie zębów – szyny i żel do stosowania w domu). Jest ono skuteczne oraz przede wszystkim bezpieczne. Używane do tego typu wybielania preparaty są w pełni sprawdzone i przebadane, a otrzymując je od lekarza wraz z pisemnymi zaleceniami i instrukcją stosowania, mogą się Państwo ustrzec działań niepożądanych.

  Do wybielania zębów stosujemy preparat PHILIPS NiteWhite z formułą ACP (amorficzny fosforan wapnia) o klinicznie potwierdzonej skuteczności również w redukcji nadwrażliwości zębów w trakcie i po wybielaniu.

  Przed kuracją wybielania zębów konieczny jest przegląd jamy ustnej u dentysty. Jeśli nie ma przeciwwskazań miejscowych i/lub ogólnych do wybielania zębów wtedy pobierane są wyciski. Na ich podstawie stworzone zostaną gumowe nakładki (szyny), do których aplikowany będzie żel wybielający.
  Na następnej wizycie, lekarz dentysta instruuje jak korzystać z przygotowanej szyny oraz w jaki sposób aplikować do niej żel. Szynę stosuje się na noc, a żel należy nakładać na szynę w taki sposób,aby był równomiernie rozprowadzony na przedniej części zębów.
  Kuracja wybielająca trwa 8 – 10 dni i pozwala na wybielenie zębów o kilka odcieni w zależności od indywidualnych predyspozycji Pacjenta.

  Należy pamiętać że wybieleniu poddają się jedynie naturalne tkanki zęba, dlatego też wybielanie zębów zaleca się przed założeniem licówek, mostów oraz koron protetycznych, aby ich kolor można było dopasować do ostatecznej bieli zębów.

Zapraszamy na indywidualną konsultację z naszym lekarzem.
Stomatologia Estetyczna, Wybielanie, Licówki w KrokoDent Pruszków tel. 533 733 033

leczenie-kanalowe-odbudowa

Call Now Button