ul. Armii Krajowej 36

05-800 Pruszków

Stomatolog Piastów

Sprzęt

nowoczesne technologie

Tym co nas wyróżnia to sprzęt do niskoinwazyjnej chirurgii Piezotome Cube

Piezotome® Cube

Piezotome® Cube to nowy ultradźwiękowy generator chirurgiczny od firmy ACTEON Group. Urządzenie to pozwala na mniej traumatyczne i mniej inwazyjne leczenie pacjentów, którzy potrzebują zabiegów chirurgicznych obejmujących kości. Dzięki Piezotome® Cube możliwe jest wykonywanie atraumatycznych zabiegów przygotowujących do implantacji. Zabiegi z użyciem Piezotome® dają wyjątkowe wyniki przy nadzwyczajnym gojeniu, znacząco mniejszej opuchliźnie, bólu oraz powikłaniach w przebiegu pooperacyjnym.

Doskonała kontrola nad modulowaniem częstotliwości umożliwiająca zachowanie tkanek i lepsze gojenie się tkanek.

Liniowe wibracje końcówki, jak również niewielka grubość końcówki zapewniają niezwykle precyzyjne i gładkie cięcie skutkujące minimalną utratą kości.

W KrokoDent wykorzystujemy Piezotome Cube w zabiegach:

  • pobieranie bloczków kostnych do augmentacji – regeneracja kości jest potrzebna kiedy ekstrakcja została wykonana przed laty, najczęściej w sposób traumatyczny – z wyłamaniem cienkiej blaszki przedsionkowej, która jest kluczowa dla późniejszej samoistnej regeneracji. Kość nieobciążona, po wielu latach od ekstrakcji zanika i jest jej zbyt mało aby wszczepić tam implant. Do uzupełnienia braków kości stosuje się materiały kościozastępcze pochodzenia zwierzęcego. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie kości własnej Pacjenta. Dzięki Piezotome® Cube możliwe jest pobranie kości pacjenta, najczęściej z kąta żuchwy, dolegliwości pozabiegowe i opuchlizna są znacząco mniejsze niż po zabiegach wykonanych tradycyjnie tj. z wykorzystaniem narzędzi obrotowych,
  • rozszczepianie wyrostka przed wszczepieniem implantów – zabieg taki wykonuje się w przypadku zaniku wyrostka na szerokość. Wykonanie zabiegu z wykorzystaniem ultradźwiękowego rządzenia Piezotome® Cube jest mniej inwazyjne, w związku z tym jest mniejszy obrzęk i dolegliwości pozabiegowe,
  • atraumatyczne podnoszenie zatoki szczękowej,
  • usuwanie zatrzymanych ósemek,
  • usuwanie torbieli,
  • resekcje korzeni.

Każdy z powyższych zabiegów można wykonać z wykorzystaniem tradycyjnych narzędzi rotacyjnych, których precyzja znacząco mniejsza niż narzędzi piezochirurgicznych. Dzięki wykorzystaniu precyzyjnego, nowoczesnego urządzenia Piezotome® Cube możliwe jest zachowanie większej ilości nienaruszonych tkanek, działanie w miejscu i zakresie jaki jest niezbędny. Daje to lekarzowi lepszą kontrolę nad przeprowadzanym zabiegiem, a pacjentowi mniejsze dolegliwości pozabiegowe.