BANK UŚMIECHÓW


ZACHOWAJ UŚMIECH NA ZAWSZE

Wielu Pacjentów z nostalgią wspomina swój dawny stan uzębienia i marzy o powrocie do uśmiechu sprzed lat. Niestety, nawet jeśli dbamy o zdrowie zębów, wraz z wiekiem mogą one stracić swój atrakcyjny wygląd. Istotny wpływ na ich kondycję ma stres, nieodpowiednia dieta czy przebyte choroby, wypadki oraz urazy. Ryzyko uszkodzenia zębów wzrasta gdy prowadzimy aktywny tryb życia, uprawiamy sporty w szczególności ekstremalne.

Wszystko to negatywnie wpływa zarówno na wygląd naszego uśmiechu, naszą pewność siebie oraz samopoczucie.

Na szczęście, nie trzeba się z tym godzić, gdyż współczesna stomatologia oferuje rozwiązania, pozwalające na zachowanie pięknego i zdrowego uśmiechu niezależnie od wieku czy stylu życia.

Jednym z takich rozwiązań jest Bank Uśmiechów, usługa oferowana przez KrokoDent. Polega ona na cyfrowej archiwizacji Twojego uśmiechu, czyli pozyskaniu trójwymiarowego modelu uzębienia za pomocą skanera wewnątrzustnego. Powstały w ten sposób cyfrowy model zębów, możemy wykorzystać do odtworzenia kształtu zębów w przyszłości.

Podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym, Pacjent poddawany jest skanowaniu uzębienia, i tworzony jest precyzyjny model cyfrowy. Model ten przechowywany jest w naszej bazie danych oraz przekazywany Pacjentowi na nośniku cyfrowym – płyta CD. Sam proces skanowania trwa około 15 minut i jest zupełnie nieinwazyjny. Pacjent nie musi być szczególnie przygotowany, chociaż zalecamy, aby zęby przed pobraniem cyfrowego “wycisku” były dokładnie wyczyszczone.

 

Dlaczego warto skorzystać z usługi Banku Uśmiechów?

Przede wszystkim, to świetny sposób na zachowanie pięknego i zdrowego uśmiechu. Dzięki archiwizacji wzoru uzębienia, Pacjent ma pewność, że w przypadku utraty zęba czy potrzeby poprawy wyglądu, stomatolog będzie miał do dyspozycji precyzyjny model, który pozwoli na szybką i skuteczną interwencję. Zaletą tego rozwiązania jest, że odtwarzany kształt zębów będzie dokładnie taki sam jak naturalny ząb Pacjenta.