w ofercie
Nasza oferta obejmuje zaawansowane rozwiązania diagnostyczne, gwarantujące precyzję i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.
RTG (PRZEŚWIETLENIE) ZĘBÓW

W KrokoDent stawiamy na precyzyjną, rzetelną diagnostykę, wykorzystując nowoczesny cyfrowy rentgen – radiowizjografię (RVG). Obecnie jest to jedno z podstawowych narzędzi diagnostycznych w stomatologii. Wielką zaletą wykorzystania cyfrowego rentgena jest to, że pozwala zmniejszyć dawkę promieniowania nawet o 90% w porównaniu ze standardowym RTG zębów na kliszy. Efekt – lekarz dentysta, już po kilku sekundach widzi zdjęcie na monitorze komputera, co pozwala na efektywne skrócenie czasu leczenia.

W zależności od potrzeb widok może być modyfikowany, aby uzyskać bardzo wyraźny obraz diagnostyczny.

KAMERA WEWNĄTRZUSTNA

Pozwala spojrzeć na własne uzębienie „oczami” dentysty i przyjrzeć się dokładnie zmianom w jamie ustnej, nawet tym których nie dostrzeżemy, oglądając zęby przed lustrem w domu. Możliwość tą docenią szczególnie wzrokowcy, którzy dzięki klarownemu przedstawieniu problemów zyskują świadomość i możliwość oceny przed i po zabiegach.

PANTOMOGRAM - ZDJĘCIE
PANORAMICZNE RTG

Pantomogram to badanie radiologiczne, podczas którego wykonuje się panoramiczne zdjęcie RTG szczęki i żuchwy. To szczególne zdjęcie pozwala lekarzowi kompleksowo ocenić stan wszystkich zębów górnych i dolnych, kości żuchwy, szczęki oraz stawów skroniowo-żuchwowych. Dzięki temu narzędziu stomatolog jest w stanie dokładnie przeanalizować fizjologiczny stan zębów, zidentyfikować rozwijające się ogniska zapalne czy inne zmiany chorobowe w obrębie kości szczęki, nawet jeśli są one jeszcze nieodczuwalne przez Pacjenta. Pantomogram umożliwia wcześniejsze rozpoczęcie leczenia stomatologicznego, co przekłada się na ograniczenie ingerencji w organizm człowieka.

Pantomogram stosowany jest podczas:

  • planowania kompleksowego leczenia stomatologicznego.
  • planowania leczenia implantologicznego,
  • planowania leczenia ortodontycznego,
  • ekstrakcji zębów zatrzymanych,
  • badania przesiewowego/diagnostycznego w przypadku ognisk próchnicy.
CYFROWY SKANER WEWNĄTRZUSTNY

W KrokoDent stosujemy innowacyjny, cyfrowy skaner wewnątrzustny jako kluczowe narzędzie w diagnostyce stomatologicznej.

Ten zaawansowany sprzęt umożliwia precyzyjne badanie jamy ustnej, pozwalając lekarzowi szczegółowo przeanalizować strukturę zębów oraz tkanek miękkich. Dzięki zastosowaniu cyfrowego skanera wewnątrzustnego jesteśmy w stanie uzyskać obraz trójwymiarowy, co znacząco podnosi skuteczność diagnozy, umożliwia wczesne wykrywanie pojawiających się problemów oraz ułatwia planowanie leczenia.

Nasze podejście opiera się na monitorowaniu zmian w obrębie jamy ustnej z najwyższą precyzją, co stanowi kluczowy element kompleksowej opieki stomatologicznej, ciesząc się jednocześnie uznaniem i zadowoleniem naszych Pacjentów.