STOMATOLOGIA
ESTETYCZNA

Twój uśmiech, nasza pasja


CYFROWE PROJEKTOWANIE UŚMIECHU

w KrokoDent kładziemy ogromny nacisk na zdrowy i olśniewający uśmiech, świadomi jego wpływu na pewność siebie i ogólne samopoczucie. Nie zawsze jednak mamy kontrolę nad pewnymi aspektami związanymi z uśmiechem, dlatego warto skorzystać z fachowej pomocy specjalisty. Dzięki ogromnemu postępowi w dziedzinie stomatologii i ekspansji technologii cyfrowej dzisiaj możemy korzystać z zaawansowanych zabiegów, które jeszcze niedawno wydawały się niemożliwe.

 

Czym jest DSD?

W świecie cyfrowego projektowania uśmiechu (Digital Smile Design – DSD) wyróżnia się innowacyjna koncepcja, stworzona przez światowej sławy specjalistę, dr. Christiana Coachmanna. To podejście umożliwia precyzyjne, cyfrowe projektowanie Twojego uśmiechu, co nie tylko gwarantuje wysoką przewidywalność efektu, ale także zapewnia większą precyzję podczas terapii.

System DSD wspiera lekarza w trzech fundamentalnych aspektach. Przede wszystkim pozwala zaprojektować doskonały uśmiech i rzetelnie zaplanować leczenie. Ponadto usprawnia on komunikację między lekarzami, którzy biorą udział w leczeniu. Ma on także ogromną skuteczność we współpracy z pacjentem, powodując, że każdy pacjent jest zaangażowany w proces projektowania swojego uśmiechu. Sprawia to, że dana osoba czuje się zmotywowana do podjęcia leczenia dzięki możliwości obejrzenia wizualizacji efektu, który może osiągnąć po rozpoczęciu terapii.

PRZEBIEG KONSULTACJI DSD

Przebieg konsultacji DSD obejmuje wnikliwą diagnostykę estetyczną, skanowanie zębów, dodatkowe badania radiologiczne, a także wykonanie serii zdjęć zębów i twarzy Pacjenta. Na bazie tych danych lekarz tworzy komputerową symulację nowego uśmiechu, zwanej wax-up, a następnie przenosi go na zęby pacjenta przy użyciu specjalnego klucza projektowanego w systemie CAD/CAM.

W rezultacie Pacjent otrzymuje precyzyjną wizualizację przyszłego uśmiechu, co pozwala na szczegółowe omówienie planowanych etapów leczenia. Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD) to nie tylko doskonałe narzędzie komunikacji, ale również filozofia pracy, spełniająca marzenia Pacjentów o idealnym uśmiechu.