STOMATOLOGIA
DZIECIĘCA

Twój uśmiech, nasza pasja

DENTYSTA DLA DZIECI PRUSZKÓW

Stomatologia dziecięcia zajmuje się leczeniem uzębienia mlecznego, jak i stałego u osób poniżej 18 roku życia. Dentysta dla dzieci szczególny nacisk kładzie się na diagnozę, a także leczenie zębów mlecznych. Niestety jeszcze spora część osób mylnie sądzi, iż tzw. mleczaki nie potrzebują kompleksowej opieki i inwestowanie w ich leczenie jest bezsensowne. To oczywiście poważny błąd, albowiem dbanie o stan tego „przejściowego” uzębienia odpowiada za właściwe ukształtowanie zgryzu oraz uniknięcie jego wad. Zęby mleczne jest również znacznie prościej chronić przed próchnicą, niż w późniejszym czasie zwalczać ją po pojawieniu się zębów stałych.

 

Dentysta dla dzieci Pruszków – bez stresu

Leczenie stomatologiczne u dzieci jest nie lada wyzwaniem, dlatego tak istotne jest, żeby wizyty przebiegały w atmosferze zrozumienia, przyjaźni i zabawy, ale także zaufania i komfortu psychicznego – także dla rodziców, którzy również przeżywają stres i zdenerwowanie swoich pociech. Takie podejście sprawia, iż zrozumiały lęk dziecka przed nową i nieznana mu dotychczas sytuacją, zostaje zredukowany, co przekłada się jego podejście do leczenia stomatologicznego w przyszłości.

ZABIEGI DENTYSTYCZNE
DLA NAJMŁODSZYCH

Fluoryzacja – to całkowicie bezbolesny zabieg, który polega na aplikacji specjalistycznych preparatów o dużym stężeniu fluoru na oczyszczone zęby. Fluor skutecznie zwiększa wytrzymałość szkliwa zębów mlecznych bądź stałych, a przy tym także remineralizuje ewentualne, nieduże ubytki.

Lapisowane – to zabieg mający na celu na ograniczeniu rozwoju próchnicy w zębach mlecznych. Jest on w pełni bezbolesny i zyskuje coraz większą popularność, dzięki czemu dzieci mają szansę, aby oswoić się z gabinetem stomatologicznym. Podczas zabiegu w tkanki zęba wcierany jest silnie bakteriobójczy preparat z azotanem srebra. Pozwala to zapobiec przemieszczeniu się próchnicy z zębów mlecznych na zdrowe zęby stałe.

Lakowanie – profilaktyczny, bezbolesny zabieg polegający na wypełnieniu specjalnym materiałem światłoutwardzalnym (tzw. lakiem) szczelin oraz wszelkich zagłębień powierzchni zębów żującym. Pozwala efektywnie zabezpieczyć zęby przedtrzonowe i trzonowe przed rozwojem próchnicy. Co sześć miesięcy zalecana jest kontrola zastosowanego podczas zabiegu laku.

 

Oprócz powyższych zabiegów profilaktycznych, u dzieci przeprowadzane są również zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, a także leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu.