Stomatolog Ursus

Dbanie o zdrowie jamy ustnej jest niezwykle ważne. W trosce o prawidłowy stan zębów i dziąseł należy regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny, gdzie można skorzystać z szerokiej gamy usług. Pacjenci mogą liczyć na kompleksową opiekę stomatologiczną, zarówno w ramach profilaktyki, jak i leczenia czy też odbudowy zębów. W tym artykule omówimy, czym dokładnie zajmują się gabinety stomatologiczne, jakie usługi oferują oraz jakie korzyści płyną z regularnych wizyt u stomatologa.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to jedna z najbardziej zaawansowanych procedur w stomatologii. Polega ona na usunięciu zakażonej miazgi z wnętrza zęba, a następnie na wypełnieniu kanałów korzeniowych specjalnym materiałem — gutaperką.

W trakcie leczenia kanałowego pod mikroskopem stomatolog łatwiej odnajdzie ujście kanałów korzeniowych, dokładnie zobaczy każdy kanał oraz sprawdzi, czy zostały z niego usunięte wszystkie zakażone tkanki. Pozwala to na uzyskanie najlepszych efektów terapeutycznych. Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu jest zalecane gdy ujście kanałów korzeniowych jest niedrożne lub kanały są bardzo wąskie – może to być spowodowane długotrwałym stanem zapalnym lub indywidualną anatomią zęba.

Stomatologia estetyczna Ursus

Stomatologia estetyczna zajmuje się poprawą wyglądu zębów i uśmiechu Pacjenta. Zęby pełnią nie tylko praktyczne funkcje, jak żucie i rozdrabnianie pokarmu, ale również mają ogromne znaczenie dla naszego wyglądu i samopoczucia, a tym samym wpływają naszą samoocenę i poczucie pewności siebie.

Stomatologia estetyczna Ursus oferuje między innymi wybielanie zębów, licówki porcelanowe, licówki kompozytowe tzw. bonding, implanty zębowe oraz różnego rodzaju korekty estetyczne. Zabiegi stomatologii estetycznej to często małoinwazyjne procedury, dzięki którym już na jednej wizycie można osiągnąć zadowalające efekty.

Wybielanie zębów to procedura, która pozwala na rozjaśnienie zębów o kilka odcieni i usunąć przebarwienia spowodowane między innymi paleniem papierosów, piciem kawy i herbaty, czy też starzeniem się zębów. Przed wybielaniem zęby są odpowiednio przygotowywane m.in oczyszczane z kamienia i płytki nazębnej, osadów itd. Wybielone mogą zostać tylko zdrowe zęby, stąd też przed zabiegiem należy wyleczyć próchnicę, a także uzupełnić wszystkie ubytki.

W KrokoDent stosujemy wybielanie nakładkowe, które polega na wybielaniu zębów w domu za pomocą specjalnych szyn i żelu. Przed rozpoczęciem kuracji wybielania zębów, konieczne jest przeprowadzenie przeglądu jamy. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, pobierane są wyciski, na podstawie których wykonywane są gumowe nakładki (szyny), na które Pacjent aplikuje żel wybielający. Szynę stosuje się na noc. Pacjent równomiernie rozprowadza na niej żel, a następnie umieszcza ją na zębach w taki sposób, aby żel dokładnie pokrył przednie części zębów. Kuracja wybielania nakładkowego trwa zazwyczaj od 8 do 10 dni i pozwala wybielić zęby o kilka odcieni. Należy jednak pamiętać, że efekt wybielenia jest uwarunkowany indywidualnymi predyspozycjami Pacjenta.

Licówki to cienkie płatki, które przykleja się specjalnym klejem do przedniej strony zębów, nazywanej licową. Są one świetnym rozwiązaniem, gdy chcemy szybko i bezboleśnie poprawić kolor oraz kształt naszego uzębienia. Dla osób z niewielkimi wadami zgryzu mogą stanowić alternatywę dla leczenia ortodontycznego. Najlepsze i najtrwalsze efekty osiąga się przy zastosowaniu licówek ceramicznych lub porcelanowych. Licówki sprawdzają się zwłaszcza gdy chcemy poprawić kształt zębów, odbudować złamany lub ukruszony ząb, zamaskować przebarwienia, zmniejszyć przerwy między zębami (np. diastemy), a także skorygować nieznaczne wady zgryzu.

Protetyka Ursus

Protetyka stomatologiczna to odbudowa braków w uzębieniu, korekta jego kształtu i funkcji za pomocą specjalistycznych uzupełnień protetycznych takich jak: korony porcelanowe i cyrkonowe, mosty protetyczne, implanty i protezy dentystyczne, dzięki którym można odbudować brak więcej niż jednego zęba. W gabinecie stomatologicznym specjaliści zajmują się planowaniem leczenia i przy współpracy z pracownią techniki dentystycznej projektowaniem, wykonaniem i dopasowaniem protez, które przywracają pacjentom piękny uśmiech, funkcję żucia oraz poprawiają jakość ich życia.

Protetyka stomatologiczna obejmuje wiele metod uzupełnienia braków zębowych, w zależności od indywidualnych potrzeb i problemów pacjentów. Do najczęściej stosowanych uzupełnień protetycznych należą: korony i mosty, protezy szkieletowe, protezy całkowite oraz implanty stomatologiczne. Każdy z rodzajów protez jest stosowany w określonych przypadkach i ma swoje zalety i ograniczenia.

Korony i mosty stosowane są w celu odbudowania zniszczonych zębów lub braków w uzębieniu,a które to na stałe cementowane są w jamie ustnej pacjenta. Z kolei protezy szkieletowe to protezy częściowe, które stosuje się w przypadku, gdy zachowane są niektóre zęby naturalne. Natomiast protezy całkowite to protezy stosowane w przypadku całkowitej utraty zębów. Implanty stomatologiczne są wszczepiane w kość szczęki lub żuchwy, a następnie są na nich mocowane korony lub mosty protetyczne.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina stomatologii, która zajmuje się zabiegami chirurgicznymi w jamie ustnej i okolicach twarzy i szyi. Specjaliści z tej dziedziny zajmują się m.in. usuwaniem zębów, leczeniem chorób przyzębia, wszczepianiem implantów, korektą wad zgryzu oraz usuwaniem zmian chorobowych w jamie ustnej.

Jednym z podstawowych zabiegów wykonywanych w ramach chirurgii stomatologicznej jest ekstrakcja zębów. Jest to zabieg polegający na usunięciu uszkodzonych, zdeformowanych, zainfekowanych lub zatrzymanych zębów. W gabinecie stomatologicznym chirurg może również wykonywać wszczepianie implantów zębowych, które są idealnym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy stracili jeden lub kilka zębów.

Stomatologia dziecięca

Specjaliści stomatologii dziecięcej zajmują się leczeniem chorób zębów u dzieci. Jednymi z najczęstszych problemów są próchnica i ubytki, które mogą prowadzić do bólu lub poważniejszych chorób zębów i dziąseł. Metody leczenia, które są zazwyczaj stosowane to wypełnienie zębów, leczenie kanałowe, ale także zabiegi chirurgiczne, w zależności od rodzaju i stopnia choroby.

Stomatologia dziecięca skupia się również na zapobieganiu chorobom zębów i jamy ustnej u dzieci poprzez edukację pacjentów i ich rodziców. Dzięki regularnym wizytom u stomatologa dziecięcego w Ursusie rodzice mogą uzyskać cenne wskazówki dotyczące higieny jamy ustnej i żywienia dziecka, co pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów i dziąseł.

Stomatologia dziecięca to także leczenie wad zgryzu. Wczesne wykrycie i leczenie wad zgryzu u dzieci pozwala na wczesną interwencję ortodontyczną kiedy leczenie jest stosunkowo mało inwazyjne. Dzięki temu szczęka, żuchwa oraz cała twarz młodego człowieka rozwija się w sposób prawidłowy i proporcjonalny.

Dodaj komentarz